Blog

podatki

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić ewidencję księgową dla celów podatkowych. Z uwagi na mnogość kwestii, których należy dopilnować oraz stale zmieniające się prawo, którego śledzenie i odpowiednia interpretacja są czasochłonne, wiele podmiotów ma wątpliwości co do prawidłowości rozliczania podatków. W celu zweryfikowania poprawności prowadzenia dokumentów księgowych, które wytwarzane są w przedsiębiorstwie, wielu właścicieli firm decyduje się na przeprowadzenie audytu podatkowego. Czym jest i jakie korzyści płyną z przeprowadzenia go?

Czytaj więcej: Na czym polega audyt podatkowy?

pełna księgowość

Każda firma jest zobowiązana do prowadzenia rachunkowości, czyli do ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych. Już na etapie planowania biznesu, tę kwestię należy mieć na uwadze i przemyśleć, zatrudnienie księgowej lub biura rachunkowego. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi tracić czasu na częste wizyty w Urzędzie Skarbowym, bo księgowa zajmie się wszystkimi sprawami.

Czytaj więcej: Co to jest pełna księgowość?

pit-0

W przypadku rozliczania rocznego podatku PIT -37 nie rzadko musimy dodatkowo złożyć tzw. PIT-0. W ramach działalności naszego biura pomagamy nie tylko firmom ewidencjonować wszelkiego rodzaju operacje gospodarcze, ale służymy również pomocą osobom prywatnym w rozliczaniu się z urzędem skarbowym.

Czytaj więcej: Kogo dotyczy PIT-0?

współpraca z biurem rachunkowym

Biuro rachunkowe w imieniu i na rzecz swojego klienta prowadzi dokumentację kadrową oraz płacową firmy. Jest upoważnione do reprezentowania firmy przed ZUSem i przed Urzędem Skarbowym. Jakie są zalety współpracy z biurem rachunkowym?

Czytaj więcej: Zalety współpracy z biurem rachunkowym

regulacje w 2020 roku

Rok 2020 obfituje w zmiany i niespodziewane wydarzenia. W natłoku informacji i rozmaitych spraw łatwo przeoczyć nawet istotne zmiany prawne. Niestety, jak powszechnie wiadomo, nieznajomość prawa nie zwalnia nas z jego przestrzegania. W niniejszym artykule przybliżymy najważniejsze zmiany księgowe i podatkowe, które weszły w życie w bieżącym roku.

Czytaj więcej: Jakie zmiany w prawie podatkowo-księgowym w 2020 roku?

księga przychodów i rozchodów

KPiR, czyli Księga Przychodów i Rozchodów, to narzędzie księgowe, które pozwala na bieżące ewidencjonowanie wszelkich przychodów i wydatków w firmie. Jej głównym celem jest skrupulatne rozliczanie się z urzędem skarbowym. Najważniejszym aktem prawnym, który reguluje prowadzenie KPiR, jest Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W tym artykule wyjaśnimy, jakie podmioty — zgodnie z normami prawa — zobligowane są do stosowania tej formy ewidencji operacji gospodarczych.

Czytaj więcej: Kto jest zobowiązany do prowadzenia KPiR?

biuro rachunkowe może pomóc przy zakładaniu działalności

Zakładając firmę, warto pomyśleć o pomocy doświadczonego doradcy biznesowego. Nie ma nic bardziej frustrującego niż błędy popełnione na etapie rejestracji działalności gospodarczej. Nasze biuro rachunkowe we Wrocławiu pozwoli państwu z bezstresowy sposób dopełnić wszelkich formalności. Zapewniamy doradztwo, wsparcie i służymy specjalistyczną wiedzą.

Czytaj więcej: Jak biuro rachunkowe może pomóc przy zakładaniu działalności gospodarczej?

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo