Blog

regulacje w 2020 roku

Rok 2020 obfituje w zmiany i niespodziewane wydarzenia. W natłoku informacji i rozmaitych spraw łatwo przeoczyć nawet istotne zmiany prawne. Niestety, jak powszechnie wiadomo, nieznajomość prawa nie zwalnia nas z jego przestrzegania. W niniejszym artykule przybliżymy najważniejsze zmiany księgowe i podatkowe, które weszły w życie w bieżącym roku.

Czytaj więcej: Jakie zmiany w prawie podatkowo-księgowym w 2020 roku?

pit-0

W przypadku rozliczania rocznego podatku PIT -37 nie rzadko musimy dodatkowo złożyć tzw. PIT-0. W ramach działalności naszego biura pomagamy nie tylko firmom ewidencjonować wszelkiego rodzaju operacje gospodarcze, ale służymy również pomocą osobom prywatnym w rozliczaniu się z urzędem skarbowym.

Czytaj więcej: Kogo dotyczy PIT-0?

współpraca z biurem rachunkowym

Biuro rachunkowe w imieniu i na rzecz swojego klienta prowadzi dokumentację kadrową oraz płacową firmy. Jest upoważnione do reprezentowania firmy przed ZUSem i przed Urzędem Skarbowym. Jakie są zalety współpracy z biurem rachunkowym?

Czytaj więcej: Zalety współpracy z biurem rachunkowym

Obowiązki biura rachunkowego

Dobre biuro rachunkowe to takie, które w ramach wykonywanej pracy jest w stanie pełnić dla klientów usługi kompleksowe, a więc pozwalające na rozwój biznesu i przedsiębiorstwa. Wśród podstawowych zadań biura rachunkowego możemy wyróżnić:

Czytaj więcej: Obowiązki biura rachunkowego wobec klienta

księga przychodów i rozchodów

KPiR, czyli Księga Przychodów i Rozchodów, to narzędzie księgowe, które pozwala na bieżące ewidencjonowanie wszelkich przychodów i wydatków w firmie. Jej głównym celem jest skrupulatne rozliczanie się z urzędem skarbowym. Najważniejszym aktem prawnym, który reguluje prowadzenie KPiR, jest Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W tym artykule wyjaśnimy, jakie podmioty — zgodnie z normami prawa — zobligowane są do stosowania tej formy ewidencji operacji gospodarczych.

Czytaj więcej: Kto jest zobowiązany do prowadzenia KPiR?

biuro rachunkowe może pomóc przy zakładaniu działalności

Zakładając firmę, warto pomyśleć o pomocy doświadczonego doradcy biznesowego. Nie ma nic bardziej frustrującego niż błędy popełnione na etapie rejestracji działalności gospodarczej. Nasze biuro rachunkowe we Wrocławiu pozwoli państwu z bezstresowy sposób dopełnić wszelkich formalności. Zapewniamy doradztwo, wsparcie i służymy specjalistyczną wiedzą.

Czytaj więcej: Jak biuro rachunkowe może pomóc przy zakładaniu działalności gospodarczej?

kompleksowa księgowość dla firm

Prowadzenie księgowości jest niezwykle ważną częścią prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. To dzięki niej możliwe jest przetwarzanie, gromadzenie, przechowywanie oraz udostępnianie różnego rodzaju danych, związanych ze zmianą wielkości majątku firmy. Dobrze prowadzona księgowość będzie także cennym źródłem o strukturze przedsiębiorstwa, jego zdolnościach płatniczych czy źródłach finansowania.

Czytaj więcej: Jakie usługi obejmuje kompleksowa księgowość dla firm?

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo