Podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek od dochodów osobistych, potocznie nazywany również podatkiem PIT to podatek, który dotyczy niemal każdego z nas. Obowiązek jego odprowadzania ma każda osoba fizyczna, która uzyskuje jakikolwiek dochód. Bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, formę podpisanej umowy czy miejsca – ważne jest jedynie uzyskanie zarobku. Obecnie, w Polsce, wyróżnia się dwie stawki podatkowe: 18% oraz 32%.

 

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy nieco inna będzie forma rozliczenia. Przykładowo, osoby na umowie o pracę dotyczy formularz PIT-37, natomiast osoby z działalnością gospodarczą – PIT-36. Przy rozliczaniu podatku dochodowego istnieją przypadki, które są objęte ulgami podatkowymi. Istnieje szereg rodzajów podatków PIT, zróżnicowanych pod kątem sposobów uzyskania dochodu.

 

Rozliczanie podatku PIT to zadanie wymagające wnikliwości oraz wiedzy z zakresu księgowości. Szereg tabelek i rubryk oraz wiedza, że nawet mała pomyłka może skutkować cofnięciem wniosku oraz marnowaniem czasu na korekty sprawia, że coraz częściej zadanie to powierza się profesjonalistom. Chcąc uzyskać najwyższą jakość usługi warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty! Oferujemy rozliczanie podatków PIT. Pomożemy wybrać odpowiednią oraz najkorzystniejszą dla Państwa formę odprowadzania podatku. Zapraszamy do współpracy!

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo