Podatek dochodowy od osób fizycznych czy podatek od dochodów osobistych, który potocznie nazywamy podatkiem PIT to rodzaj podatku, który dotyczy niemal każdego z nas. Obowiązek jego odprowadzania ma każda osoba fizyczna, która uzyskuje jakikolwiek dochód. Nie ma znaczenia rodzaj wykonywanej pracy, forma umowy czy też miejsce pracy – ważne jest jedynie uzyskanie zarobku. W Polsce obecnie wyróżnia się dwie stawki podatkowe – 18% oraz 32%.

Zależnie od rodzaju wykonywanej pracy nieco inna będzie forma rozliczenia podatku. Osoby na umowie o pracę rozliczają formularz PIT-37, natomiast osoby prowadzące działalność gospodarczą – PIT-36. Rozliczanie podatku dochodowego zna przypadki osób objętych ulgami podatkowymi. Istnieje cały szereg rodzajów podatków PIT, bardzo zróżnicowanych pod kątem sposobów uzyskania dochodu.

Rozliczenie podatku PIT należy do zadań, które wymagają nie tylko wnikliwości, ale również wiedzy z zakresu księgowości. Szereg tabelek oraz rubryk i wiedza, że nawet niewielka pomyłka może skutkować cofnięciem wniosku oraz zmarnowanym czasem na korektę sprawia, że coraz więcej osób decyduje się powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Jeśli chcą Państwo uzyskać jak najwyższą jakość usługi, to warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty obejmującej rozliczanie podatków PIT!

Pomożemy Państwu wybrać najodpowiedniejszą oraz najkorzystniejszą formę odprowadzania podatku. Zapraszamy do współpracy!

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo