Księgowość firmowa to nie lada wyzwanie. Jednym z obowiązków każdego pracodawcy, wynikającym z przepisów Kodeksu Pracy, jest prowadzenie dokumentacji z przebiegu zatrudnienia pracowników, czyli tak zwanej dokumentacji płacowej. Dokumentacja płacowa to szereg aktów i dokumentów pracowniczych, na podstawie których ustala się zasady oraz obliczenia wynagrodzeń należytych za wykonaną prace. Podstawą, która otwiera współpracę oraz potwierdza nawiązanie stosunku – a tym samym obowiązek wynagrodzenia – jest stosowna umowa z podpisanym oświadczeniem woli obu stron (pracodawcy i pracownika). Jednak to tylko jeden z długiej listy niezbędnych dokumentów w zakresie płac pracowników. Chcąc prawidłowo wywiązać się z obowiązku niezbędne jest posiadanie wiedzy w danym zakresie. Jakie dokumenty gromadzić, co należy udokumentować, przez jaki czas należy je przechowywać – to tylko jedne z wielu elementów, które są podstawą do poprawnego prowadzenia dokumentacji płacowej.

 

Prowadzenie dokumentacji płacowej to zadanie należące do służb kadrowych. To właśnie na ich barkach spoczywa odpowiedzialność prawidłowego dopilnowania wszelkich dokumentów, poprawnych rozliczeń i terminowe składanie wniosków. Decydując się na samodzielne działanie warto pamiętać, że to proces skomplikowany, wymagający wnikliwości. Nawet jeden, niewielki błąd może mieć przykre konsekwencje prawne. Chcąc uniknąć stresu oraz ewentualnych nieprzyjemności dobrym pomysłem jest powierzenie tego zadania specjalistom. Prowadzenie dokumentacji płacowej przez biuro rachunkowe to gwarancja prawidłowości, ale również niezwykła oszczędność czasu, który mogą Państwo w pełni poświęcić na skoncentrowanie się na bieżących sprawach i działaniach firmy.

 

Jako J-J Biuro Rachunkowe Jacek Jackowski oferujemy prowadzenie dokumentacji płacowej. Podejmujemy się również obsługi kadrowej Szczegółowy zakres świadczonych usług uzgadniamy wspólnie z Klientem. Nasi pracownicy doradzą oraz pomogą Państwu przy wyborze. Działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Gwarantujemy kompleksową obsługę, stałą kontrolę nad dokumentacją, rzetelność oraz terminowość.

 

W zakres naszych zadań wchodzi między innymi:

  • Przygotowanie listy płac
  • Rozliczanie umów z pracownikami: o pracę, zlecenie, o dzieło
  • Sporządzanie dokumentacji i rozliczeń z ZUS
  • Pomoc przy kontrolach z ZUS i Urzędu Skarbowego
  • Roczne rozliczenia pracowników
  • Wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo