Biuro rachunkowe w imieniu i na rzecz swojego klienta prowadzi dokumentację kadrową oraz płacową firmy. Jest upoważnione do reprezentowania firmy przed ZUSem i przed Urzędem Skarbowym. Jakie są zalety współpracy z biurem rachunkowym?

Współpraca z biurem rachunkowym zdejmuje z przedsiębiorcy część obowiązków

Przede wszystkim współpraca z biurem rachunkowym pozwala oszczędzić przedsiębiorcy cenny czas, który musiałby przeznaczyć na śledzenie zmieniających się przepisów, związanych z rachunkowością; pracownicy biura zrobią to za niego. Dokonają odpowiednich rozliczeń, przez co ryzyko błędu w deklaracjach zusowskich czy do Urzędu Skarbowego zostaje wyeliminowane.

Współpracując z biurem rachunkowym oszczędzasz

Tworzenie działu kadrowego w obrębie firmy i zatrudnianie dodatkowych pracowników na etat jest kosztowne. Dużo bardziej opłaca się nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Nasi wykwalifikowani specjaliści między innymi:

  • poprowadzą Księgę Przychodów i Rozchodów,
  • dokonają ewidencji środków trwałych,
  • obliczą zaliczki na podatek dochodowy oraz VAT,
  • przygotują deklarację podatkową,
  • sporządzą listy płac,
  • przygotują rozliczania z ZUS.

Ponadto będą służyć merytorycznym wsparciem w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Przedsiębiorca przez cały czas prowadzania księgowości przez nasze biuro ma dostęp do podglądu on-line wykonywanych przez nas działań oraz zdalny dostęp do elektronicznego archiwum.

Biura rachunkowe dla indywidualnych klientów

Z biurami rachunkowymi współpracują głównie firmy, jednak nie tylko. Nasze biuro może pochwalić się gronem zadowolonych klientów indywidualnych. Z pomocy biura warto skorzystać, jeśli ma się problem z prawidłowym wypełnieniem PIT-u, rozliczeniem dochodów z zagranicy lub przychodu z tytułu prywatnego najmu nieruchomości. Świadczymy także usługi doradcze i przeprowadzamy audyty.

Warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym, zarówno będąc właścicielem firmy, jak i klientem indywidualnym. W obu przypadkach korzyści z takiej kooperacji są ogromne.