Z usługi rozliczenia podatkowego przez biuro rachunkowe warto korzystać niezależnie od tego, czy jesteśmy indywidualnym klientem czy prowadzimy firmę.

W obu przypadkach będzie to bowiem rozwiązanie bezpieczne oraz opłacalne. Minimalizuje odpowiedzialność prawną i finansową przed instytucjami państwowymi, a także pozwala zaoszczędzić cenny czas.

W dzisiejszym wpisie przedstawimy zalety takie rozwiązania dla przedsiębiorców i dla klientów indywidualnych.

Przedsiębiorcy

Aby prawidłowo dokonać rozliczenia podatkowego, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, trzeba śledzić zmieniające się przepisy. Specjaliści z biura rachunkowego zrobią to za nas, przez co odpowiedzialność prawna i finansowa przed ZUSem czy Urzędem Skarbowym zostaje zminimalizowana i ryzyko popełnienia błędu ograniczone do minimum.

W przypadku firm, korzystanie z usług biura rachunkowego, to oszczędność czasu oraz środków, których przedsiębiorca nie będzie musiał wydawać na tworzenie działu kadrowego i zatrudnianie dodatkowych pracowników.

Biuro rachunkowe nie tylko dokona rozliczenia podatkowego, lecz także:

  • poprowadzi KPiR
  • dokona ewidencji księgowych na potrzeby podatku VAT
  • dokona ewidencji środków trwałych
  • obliczy zaliczki na podatek dochodowy oraz VAT
  • naliczy listy płac
  • dokona rozliczeń z ZUS

Klient indywidualny

Jeśli jesteśmy klientem indywidualnym również powinniśmy skorzystać z usługi rozliczenia podatkowego przez biuro rachunkowe. Jeśli mamy problem z prawidłowym wypełnieniem PITu, rozliczeniem rocznym lub rozliczeniem dochodów z zagranicy, powinniśmy niezwłocznie zwrócić się do renomowanego biura rachunkowego.

Takie biuro rachunkowe pomoże nam sporządzić wniosek o zwrot VAT od zakupu materiałów budowlanych, przygotuje deklaracje dla osób przyjmujących darowiznę lub spłacających pozostałych spadkobierców. Jeśli zaciągnęliśmy pożyczkę, ustanowiliśmy hipotekę lub kupiliśmy określone dobra na podstawie umowy kupna-sprzedaży pomoc biura rachunkowego w rocznym rozliczeniu może okazać się nieoceniona.