Obsługa kadrowo-płacowa to kompleksowa pomoc w zakresie kadr i płac firmy, a więc regulacja kwestii dotyczących zatrudniania i rozliczania pracowników. Jest to stosunkowo obszerne pojęcie. Obsługę kadrowo-płacową można realizować samemu, przy udziale osób zatrudnionych w dziale kadr w większych przedsiębiorstwach, albo najmując biuro rachunkowe/księgowe i podejmując współpracę ze specjalistami. Najlepsze biura rachunkowe realizują kompleksowe usługi z tego zakresu, warto więc korzystać z pomocy profesjonalistów.

Zakres obsługi kadrowo płacowej firm

Obsługa kadrowo-płacowa uzależniona jest od zapotrzebowania przedsiębiorcy i może obejmować między innymi:

  • Sporządzanie umów o pracę oraz wyszukiwanie i zatrudnianie pracowników
  • Prowadzenie korespondencji z zakładem ubezpieczeń społecznych z zakresu rejestracji pracowników, zwolnień lekarskich, ubezpieczeń
  • Prowadzenie ewidencji osób zatrudnionych i zajmowanie się rozliczeniami
  • Zarządzanie dokumentacją
  • Wystawianie skierowań na badania lekarskie i organizacja szkoleń BHP

Zlecenie kompleksowej usługi kadrowo-płacowej jednostce zewnętrznej to oszczędność czasu, pieniędzy i energii. To także bezpieczeństwo interesów Twojej firmy. Dzięki współpracy z podmiotem zewnętrznym niewielkim nakładem finansowy masz możliwość przeniesienia dużej części obowiązków na biuro rachunkowe. Daje to czas rozwijanie firmy, a nie skupianie się na formalnościach. Jednocześnie współpraca z dobrym biurem rachunkowym daje pewność przedsiębiorcy, że wszystkie działania prowadzone są w świetle obowiązującego prawa. Nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania, a nie każdy z nas ma czas na to by poświęcić czas na zgłębianie kodeksów kosztem innych problemów.

Jeżeli masz więcej pytań, skontaktuj się z pracownikami naszego biura rachunkowego we Wrocławiu, gdzie udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji i przygotujemy indywidualną wycenę usługi.